مقالات آموزشی

ایده های تزیینی استفاده از ریسه در خانه

ایده های تزیینی استفاده از ریسه در خانه

ریسه های تزئینی، در چند سال اخیر جزء تجهیزات روشنایی محبوب بازار شده اند و در محیط های زیادی مورد استفاده قرار می گیرند. امروزه توجه و اهمیت به تزیینات، باعث به وجود آمدن مولفه های تزیینی متفاوت، مانند ایده های تزیینی استفاده از ریسه در خانه شده است؛ در واقع ایده های جالب و متنوعی برای استفاده از ریسه ها تعریف شده که شما می‌توانید از آن‌ها در ایجاد یک دکوراسیون متفاوت و شیک کمک بگیرید.

از آن جایی که ریسه ها جزء تجهیزات روشنایی ارزان قیمت هستند، با استفاده از این ایده ها می توانید با کمترین هزینه ممکن، یک دیزاین مدرن و جذاب به محیط خانه خود ببخشید. اگر قصد خرید ریسه دارید، تا انتهای این مقاله با تکنوسان مگ همراه باشید تا شما را با بهترین ایده های استفاده از ریسه در منزل آشنا کنیم.

ایده های تزیینی استفاده از ریسه در خانه

استفاده از ریسه در خانه

در سال‌های اخیر میزان محبوبیت ریسه‌ها در میان افراد به شدت افزایش یافته و به یک وسیله مناسب در راستای تزیینات ارزان تبدیل شده است. این ریسه ها به دلیل نور زیبایی که دارند، می‌توانند برای یک دکوراسیون فوق‌العاده مورد استفاده قرار بگیرند. استفاده از ریسه در خانه در جهت ایجاد یک تنوع زیبا، برای مراسم خاصی چون تولد بسیار مناسب خواهد بود.

البته این به معنای انحصار کاربرد ریسه‌ها نیست! بلکه شما می‌توانید با استفاده از ایده‌های تزیین اتاق با ریسه، یک دکور خاص و متفاوت را به وجود آورید و یا از تزیین ریسه روی دیوار استفاده کنید. ریسه ها در انواع مختلفی همچون ریسه برق شهری، ریسه شلنگی، ریسه USB و ریسه باتری خور در بازار وجود دارند و به همین دلیل می توانید بسته به سلیقه خود از آن ها در هر مکانی استفاده کنید. در ادامه نمونه‌هایی از ایده‌های تزیینی استفاده از ریسه در خانه آورده شده که مناسب هر دکوری خواهد بود.

نصب ریسه در پرده

یکی از انواع تزییناتی که با استفاده از ریسه در خانه مناسب واقع می‌شود و در میان افراد به شدت محبوب شده، نصب ریسه در پرده است. این ایده جذاب در شب به زیبایی خود را نمایان می‌کند و جلوه بسیار متفاوتی به دکوراسیون داخلی منزل یا اتاق شما می‌دهد. به طوری که گویا آسمان حریری شب در خانه شما ظهور یافته و به دیوار سرد و غم‌زده آن روح دمیده است. تصور کنید که همه‌ چراغ‌ها خاموش و اتاق غرق در تاریکی است، در چنین حالتی دانه‌های طلایی رنگ و نورانی ریسه در میان پرده اتاق به شما چشمک می‌زنند.

ایده های تزیین اتاق با ریسه

با توجه به این توصیفات، در صورتی که شما هم مشتاق به استفاده از ریسه در خانه با این سبک ایده‌های تزیین اتاق با ریسه هستید، لازم است ابتدا ریسه تهیه کنید تا بتوانید آن را در میان پرده‌ قرار دهید‌. از میله پرده برای آویزان کردن ریسه‌ها کمک بگیرید. می‌توانید به سلیقه خود از یک یا چند ریسه استفاده کنید. در حقیقت حدف معلق نگه داشتن ریسه لابه‌لای پرده است. اگر می‌خواهید از یک ریسه استفاده کنید، توجه کنید که علایق شما چگونه است و اینکه طول پرده مدنظر چقدر است. اگر پرده تمام دیوار خانه را پوشانده‌، باید از یک ریسه بلند چند متری یا چند ریسه کمک بگیرید.

ریسه را دور میله پرده بی‌اندازید و در ارتفاع معین تا زمین آویز کنید، سپس دوباره ادامه آن را دور میله حلقه کنید و از همین الگو تا انتهای میله پیروی کنید. در این حالت توجه داشته باشید که علاقه شما به چینش شلوغ یا خلوت ریسه‌ها است! فاصله بین حلقه‌های دور میله پرده، به همین مسئله بستگی دارد. البته توصیه می‌شود در اینباره دکوراسیون منزل خود را هم در نظر بگیرید تا جلوه بهتری به وجود آید‌.

ایجاد دکور تزیینی

از دیگر شیوه‌هایی که برای استفاده از ریسه در خانه مطرح است، می‌توان به دکور سازی در گوشه‌ای دنج اشاره کرد. در این سبک، با استفاده از میز کوچک و چند گلدان، تزیینات فوق‌العاده‌ای را به وجود خواهد آمد. می‌توانید از مبل کوچک و بلااستفاده هم کمک بگیرید و ریسه‌ را به صورت پراکنده، روی زمین، میز گلدان و حتی مبل رها کنید. استفاده از عروسک در این چیدمان می‌تواند جذاب واقع شود. البته در صورتی که برای اتاقتان باشد.

تزیین ریسه روی دیوار / تزیین اتاق با ریسه

ایده‌های تزیین اتاق با ریسه بسیار متنوع خواهد بود و این به خود شما و مبلمانتان بستگی دارد که از کدام ایده کمک بگیرید. مثلا اگر دکوراسیون داخلی مدرنی دارید، از گلدان‌های بزرگ سرامیکی کمک بگیرید تا ریسه را درون و روی آن بگذارید. استفاده از تنگ شیشه‌ای بزرگ و استوانه‌ای هم می‌تواند ایده جذابی برای دکوراسیون مدرن باشد. در صورتی که دکوراسیون شما کلاسیک است و تناژ مبلمان طلایی و قهوه‌ای است، مجسمه‌های بزرگ طلایی برای ریسه بندی مناسب خواهند بود.

نصب ریسه روی سقف

در میان ایده‌های تزیین اتاق با ریسه، نصب ریسه روی سقف، با طرفداران بسیاری روبه‌رو شده است. به طوری که تزیین اتاق با ریسه بیشتر در این مورد خود را نمایان کرده است. برای اینکه سقف اتاق خود را ریسه بندی کنید، لازم است که طرفین سقف را میخ بکوبید. میخ‌های کوچک یا حتی پونز می‌تواند کافی باشد. انتخاب فاصله بین پونزها به خود شما بستگی‌ دارد. به گونه‌ای که اگر فاصله‌ها کم باشد، سقف شلوغ‌تر و نورانی‌تری خواهید داشت، اگر هم فاصله‌ها زیاد باشند، کار مینیمال‌تر خواهد شد.

راهکارهای خلاقانه استفاده از ریسه در خانه

البته توصیه ما در تزیین اتاق با ریسه، استفاده از فاصله‌های 70 الی 100 سانتی است، که به متراژ اتاق شما هم بستگی دارد. ریسه‌ را از یک طرف سقف، دور پونز یا میخ بپیچید و ارامه آن را به پونز یا میخ روبه رویی خود وصل کنید، سپس در همان راستا یک پونز یا میخ را درگیر کرده و بعد به مقابل بروید. در این حالت می‌توان ریسه را به صورت موازی آویزان کرد. البته می‌توانید از شکل زیگزاگ یا همان هفت هشت هم استفاده کنید. این مسئله به سلیقه شما بستگی دارد. حتی می‌توانید ریسه را از سقف تا ارتفاع 1 متری، در قسمت بالای تخت خود یا میز تحریر، آویزان کنید.

تزیین عکس با استفاده از ریسه

قاب عکس می‌تواند به کمک ریسه، از خشن بودن خارج شود و تا حد زیادی جلوه پیدا کند. تابلوهای بزرگی که روی دیواره‌ سالن آویزان کردید، انتخاب مناسبی در جهت استفاده از ریسه در خانه هستند. به طوری که ریسه را به شکل دلخواه دور و اطراف قاب عکس قرار دهید و بگزارید بخشی از آن روی تابلوی شما بی‌افتد تا ظاهر طبیعی‌تری به خود بگیرد.

تزئین اتاق خواب با ریسه

تزیین عکس با استفاده از ریسه، در میان ایده‌های تزیین اتاق با ریسه و نیز تزیین ریسه روی دیوار قرار می‌گیرد که جلوه متفاوتی به دکور منزل و اتاق شما می‌بخشد. در استفاده از این ایده به صورت تزیین ریسه روی دیوار، بهتر است که دیوار شما چند قاب عکس‌ کوچک و بزرگ متنوع در خود داشته باشد تا به واسطه ریسه به شکل مینیمال طرح‌هایی در بین آن‌ها ایجاد کنید.

در صورتی که اتاق کودک هدف شماست، شکل ساده شده حیوانات می‌تواند جذابیت بسیاری در میان قاب عکس‌ها داشته باشد. برای سالن هم طرح گل‌ها، برگ‌ها و یا چهره‌های مینیمال، بسیار خيره کننده خواهد بود. برای اتصال ریسه به دیوار، می‌توانید از پونز کوچک یا گیره مخصوص کمک بگیرید.

ایجاد دیوار خاطرات به کمک ریسه

در صورتی که نمی‌خواهید از قاب عکس برای تزیین دیوار استفاده کنید و به دنبال یک ایده خلاقانه هستید، ایجاد دیوار خاطرات به کمک ریسه را برای تزیین اتاق با ریسه به شما پیشنهاد می‌کنیم. در این حالت دیگر نیازی به قاب عکس نخواهید داشت.

ایده های ریسه در دکوراسیون

بهتر است عکس‌ها را جهت جذابیت بیشتر، به صورت پاسپارتو درست کنید. برای اینکار، مقوای سفیدی که از سه جهت بالا با عکس مدنظر فاصله بیت و پنچ میلی متری و از پایین یک و نیم سانتی دارد در قسمت پشت عکس استفاده کنید. به علاوه نیاز به گیره‌های چوبی کوچک و فانتزی خواهید داشت تا عکس‌های پاسپارتو شده را به ریسه وصل کنید. البته پاسپارتو بودن یا نبودن عکس‌ها به خود شما هم بستگی دارد.

ریسه را به کمک پونز، به صورت هفت هشتی به دیوار منتخب خود وصل کنید. سپس عکس‌ها را با رعایت فاصله ایده‌آل در قسمت‌های مختلف ریسه با گیره‌های چوبی وصل نمایید. توجه داشته باشید که لزوما نباید تمام دیوار شما با ریسه و عکس اشغال شود؛ بلکه می‌توان تنها مساحت کوچک و مربع شکل مرکز یا حتی کنج دیوار را به وسیله ریسه و عکس تزیین کرد.

ایجاد طرح روی دیوار

ایجاد طرح یکی از پرطرفدارترین‌ها برای تزیین ریسه روی دیوار اتاق کودک است. در واقع کودکان به واسطه این اشکال می‌توانند خیال پردازی کنند و شب‌ها را بدون ترس از تاریکی با طرح‌های مورد علاقه خود بگذرانند. طرح حیوانات و عروسک‌ها می‌تواند برای اینکار جذاب باشد. حتی می‌توانید از اشکال و شکلک‌ها هم کمک بگیرید. اشکال هندسی و آشنایی چون ستاره، مارپیچ، ماه و مواردی از این دست، همگی ایده‌های مناسبی برای تزیین ریسه روی دیوار اتاق کودک هستند.

ایده های تزیین رویایی خانه با ریسه

سالن و اتاق نوجوانان هم می‌تواند با طرح‌های مینیمال گل و گیاه، در حیطه استفاده از ریسه در خانه قرار بگیرد. به گونه‌ای که دیوار از شکل خلوت خود خارج شود. تزیین اتاق با ریسه برای نوجوانان، طرح‌های خاصی مانند نوت موسیقی، گیتار و یا چهره‌های مینیمال، بسیار جذاب خواهد بود.

برای اینکه طرح‌ها را اجرا کنید، لازم است ابتدا با مداد طرح مدنظر خود را روی دیوار بکشید و سپس از پونز در هر شکستگی و انحنای طرح استفاده کنید. در نهایت ریسه را دور پونز و طرح خود بپیچید تا شکل نهایی حاصل شود. به علاوه می‌توانید ریسه‌ را به صورت ساده از بالای دیوار به پایین آویزان کنید و در اینکار از پونز یا میخ کمک بگیرید. اگر خیلی به دنبال شلوغی نیستید، این سبک تزیین اتاق با ریسه مناسب‌تر خواهد بود.

تزیین ریسه روی دیوار برای تولد

مناسبت‌های خاصی مانند تولد، می‌توانند با بهره‌گیری از ریسه جذاب‌تر شوند. حتما شما هم دوست دارید که از یک دکوراسیون متفاوت برای تولد استفاده کنید. با توجه به همین مسئله، تزیین ریسه روی دیوار، در میان دیگر ایده‌های تزیین اتاق با ریسه، مناسب‌تر خواهد بود. برای اینکار چند ایده وجود دارد. اول اینکه حروف HAPPY BIRTHDAY را روی دیوار و با استفاده از ریسه بنویسید. جهت نوشتن آن، می‌توانید از شیوه ایجاد طرح روی دیوار که کمی پیش‌تر گفته شد استفاده کنید.

زیبا کردن خانه با ریسه

دومین ایده، به کارگیری ریسه در میان استند بادکنکی خواهد بود. در این حالت جلوه بادکنک‌ها به مراتب بیشتر خواهد شد. همچنین می‌توانید از بادکنک بی‌رنگ و سفارشی کمک بگیرید. به طوری که سفارش دهید تا داخل آن‌ها را با ریسه و برگ گل برای شما تزیین کنند. ایده جذاب بعدی هم به کارگیری ریسه روی میز تولد است که هدیه‌ها روی آن قرار دارند. به کارگیری هر کدام از این موارد، به شما و سلیقه شما بستگی دارد. حتی می‌توانید دکوراسیون جدید و متفاوتی را با خلاقیت خودتان آماده کنید. چرا که ریسه‌ می‌تواند در هر حالتی جذاب و خیره کننده باشد.

استفاده از ریسه برای تزیینی آینه

از دیگر کاربردهایی که برای استفاده از ریسه در خانه و به خصوص تزیین اتاق با ریسه مطرح است، استفاده از ریسه برای تزیینی آینه است که بیشتر مورد پسند نوجوانان واقع می‌شود. برای اینکه دکوری متفاوت و زیبا در اتاق خود داشته باشید، کافی است یک آینه در ابعاد و شکل هندسی دلخواه خود تهیه کنید. هیچ محدودیتی در شکل آینه مطرح نیست؛ بنابراین می‌تواند بیضی، دایره، لوزی، مربع، مستطیل و با حتی نیم دایره باشد. انتخاب هر کدام به سلیقه شما بستگی دارد.

تزئین خانه با ریسه شلنگی

پس از آنکه آینه مدنظر خود را روی دیوار منتخب خود وصل کردید، می‌توانید با استفاده از ریسه، اطراف آن را تزیین کنید. حتی می‌توانید بخشی از ریسه را در قسمت بالایی، روی آینه بکشید و از آن به عنوان طناب برای چند عکس کوچک استفاده کنید.

جمع بندی

بهترین ایده برای تزئین منزل با ریسه تزئینی

انتخاب هر یک از ایده‌های تزیین اتاق با ریسه، بسته به سلیقه شما، می‌تواند سبب جذابیت هر چه بیشتر دیوار و سقف منزل شما شود. همچنین باید علاوه بر سلیقه، فاکتورهای دیگری را هم در مورد دکوراسیون منزل و اتاق خود در نظر بگیرید تا به این سبب بتوانید تزیینات بهتری را به وجود آورید. شما چه ایده ای برای استفاده از ریسه در منزل دارید، نظرات خود را با ما و دیگر کاربران له اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *